W dniach 7-8 marca w Naszej Szkole odbyły się dni otwarte dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Była to doskonała okazja do zapoznania się z bogatą ofertą zajęć prowadzonych w naszej placówce oraz bazą lokalową. Dzieci miały okazję oglądać, a także wziąć czynny udział w zajęciach senso-plastycznych, kulinarnych, relaksacyjnych, lekcji języka angielskiego na wesoło. Próbowały także swoich sił w szydełkowaniu pod czujnym okiem naszych przyjaciół z bielawskiego ZOW-u. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia prowadzone metodą Marii Montessori. Rodzice mieli okazję dowiedzieć się więcej o tym sposobie nauczania i zapoznali się z ofertą klasy montessoriańskiej, która ruszy już we wrześniu.
Nasi goście zwiedzali również oba budynki szkoły. Mieli okazję zobaczyć wyremontowane sale lekcyjne, wyposażone sale gimnastyczne, boiska szkolne, nowoczesną bibliotekę, salę do relaksacji, atelier fotograficzne, sale komputerowe, jadalnie i świetlice.  Pojemniki do segregacji odpadów i zbierania nakrętek, zgniatarki do butelek oraz panele fotowoltaiczne na każdym kroku przypominały, że jesteśmy eko szkołą.  Rodzice i dzieci zwrócili także uwagę na brak dzwonków, który wprowadza na przerwach miłą i spokojną atmosferę.
Dni otwarte cieszyły się dużym zainteresowaniem i na pewno pomogły rodzicom w podjęciu decyzji, do której szkoły posłać swoje dziecko, natomiast dla przyszłych pierwszoklasistów były doskonałą okazją by przekonać się, że szkoła to miłe i przyjazne miejsce.
Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za udział. Do zobaczenia we wrześniu.