Ułatwienia dostępu

Dwujęzyczne warsztaty rzemiosła domowego

EkoZiomki działają 👍✂️
Nawet nie przypuszczacie, jakie ukryte moce i talenty mają nasze EkoZiomki 🤩🤯🤯🤯 Te piękne, wielorazowe woreczki zakupowe na różne produkty (np. owoce lub warzywa) to ich RĘCZNA ROBOTA. W pocie czoła i kłując sobie paluszki, EkoZiomki uszyły te cudeńka 🤩🤩🤩🤩 Brawo dla EkoZiomków 👏👏 dopiero się rozkręcamy 😊
Szkolny klub ekologiczny rozkręca swoją działalność!
Posiana przez EkoZiomków rzeżuszka i szczypiorek🎋🎋 rosną w siłę (ogródki będą się stopniowo rozrastały), więc my mogliśmy zająć się spokojnie innym zagadnieniem. Analizowaliśmy składy jogurtów i serków homogenizowanych pod kątem zawartości i ilości użytych produktów, zwłaszcza jeśli chodzi o cukier dodany przez producenta. 🍬🍭🍬 Wasze EkoZiomki stworzyły przepyszne desery „zero waste” na bazie jogurtu naturalnego oraz dodatków znalezionych w domu: płatków do mleka, owoców, orzeszków i wszystkiego, co się nawinęło pod rękę 🥜🍯🥛🍎🍌🍓
Zanim zdążyłam poprosić o fotki deserów, już było prawie po degustacji, stąd skromna prezentacja naszych frykasów 😋😋😋
Podczas dzisiejszych zajęć EkoZiomki tworzyły stroiki wiosenno-świąteczne również w duchu zero waste. Efekty ich starań zobaczycie niedługo na FB – prosimy o duuuuużo lajków 🙂 👍👍👍
W środę będziemy dawać zwykłym przedmiotom, czasem może już niepotrzebnym, tak zwane drugie życie metodą decoupage (czyt. dekupaż). Szczegóły znajdziecie w ogłoszeniu na Librusie
Czekam na wszystkie EkoZiomki, środa, godz. 11:30
„ZERO WASTE”, czyli wykorzystuję, nie marnuję‼️ WIiosenne wyroby EkoZiomków. ♻️♻️♻️
Członkowie Klubu Ekologicznego składają Wszystkim serdeczne życzenia z okazji Wielkanocy 😊🐇🥚🐏
EkoZiomki działają z przytupem 😊
Spotkania EkoZiomków rozkręcają się coraz bardziej. Zajmujemy się nie tylko teorią – bardzo lubimy popierać ją praktyką. 🤓🤓
W duchu filozofii „zero waste” robiliśmy koktajle i soki warzywno-owocowe, oczywiście z produktów pochodzących głównie z „wietrzenia lodówek domowych”. 🍒🍌🍋
Kolejnym zadaniem było ofiarowanie – z pozoru niepotrzebnemu przedmiotowi – drugiego życia. W eko-ziomkowych rękach narodziły się cudne arcydzieła. Zobaczcie sami 🤩
Marta Sasik-Machaj
Miło nam ogłosić, że EkoZiomki zaczęły już swoją działalność 😍😊🖌🪛🪑 W tym roku zajmujemy się renowacją mebli i innych przedmiotów. Będziemy nadawać im nowy, odświeżony wygląd, żeby służyły Wam jak najdłużej i cieszyły Wasze oczy.
Dziś EkoZiomki wzięły na warsztat ławkę z szatni. Efekty zobaczycie niebawem 😊😊😊
Na zdjęciach ekipa w ferworze pracy 🤩🤩🤩
Marta Sasik-Machaj
P.S. Spróbujcie dopasować rękawiczki widoczne na jednym ze zdjęć do członków naszej ekipy 😎
Dzień dobry, miło nam poinformować, że EkoZiomki rozpoczęły swoją działalność 🙂 Na pierwszy ogień poszła szafeczka katalogowa z lat 70-tych. Prawdziwy rarytas dla Ekoziomków. ♻️ Szafeczka jest już częściowo oczyszczona, przyszła kolej na ozdabianie własnymi rysunkami. Słońce będzie głównym elementem zdobień.
Dalsze efekty niebawem 😁
Mamy jeszcze miejsca dla chętnych. Zapraszamy ❤️❤️❤️

Warsztaty odbywają się w budynku na ulicy Brzeżnej. 

Uczniowie opracowują stare powłoki malarskie, uczą się ręcznej obróbki drewna za pomocą papieru ściernego, wypracowują własną technikę, poznają rodzaje i gradację tych akcesoriów. 

Prowadząca pokazuje, jak uwydatnić fakturę drewna i polepszyć rysunek słojów. 

Uczestnicy poznają podstawowe słownictwo niemieckie, nazywają proste czynności.

Młodzi renowatorzy odnowili szafeczkę katalogową oraz stolik do kącika relaksu w budynku na ul. Brzeżnej.