Mali Kucharze – to warsztaty prowadzone przez p. Dorotę Domagałę, uczestnikami są uczniowie kl. III.  Jednym z dań, jakie nauczyli się przygotowywać, jest dyniowa zupa kremowa. Smacznego!

Zdjęcie przedstawia dziewczynki gotujące zupę.           Zdjęcie przedstawia uczestników Koła Kulinarnego jedzących przygotowaną przez siebie zupę dyniową.

 

Na Laboratoriach Przyszłości uczniowie witają Nowy Rok i życzą HAPPY NEW YEAR !

 

Dzień Babci i Dziadka

W styczniu na zajęciach z języka angielskiego dzieci rozmawiały o tym, za co kochają swoje Babcie i Dziadków. Efektem pracy są wykonane przez uczniów kolorowe laurki oraz radośnie zaśpiewana piosenka : „Grandma, Grandpa/ Grandma, Grandpa/ Today’s for you/ Today’s for you. We want you to feel/ very, very special/ Yes we do! , Yes we do!.”

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia z okazji zbliżającego się święta.

Opiekun : Magdalena Pietrowska

 

EKOZIOMKI

Prace renowatorów mebli w ramach Laboratorium Przyszłości nabierają tempa. Grupy w obu budynkach uwijają się jak mogą i przywracają dawny blask różnym meblom. Renowatorzy ukończyli prace nad odnowieniem ławki, która cieszy oko i pośladki 😎🍑 we wnęce na parterze. W procesie są: drewniane stare krzesło 🪑oraz szafeczka  🗄z elementami tapetowanymi. Niedługo zobaczycie kolejne efekty pracy Ekoziomków. 🖌🔨🪛

Opiekun : Marta Sasik

 

RZEPKA

Uczestnicy koła językowego „Angielski z filmem, piosenką i scenką” (kl.Vc) zainscenizowali „Rzepkę” Juliana Tuwima. „The Turnip” została przedstawiona po angielsku, a uczniowie odważnie (jak Tuwim) odegrali swoje role: Mikołaj-rzepka, Karol – dziadek, Aleksandra-babcia, Alan-wnuczek, Ala-wnuczka, Pola-piesek, Karolina-kotek i Maja-myszka. They pull and pull-ciągnęli i ciągnęli, aż the Turnip wyciągnęli! Brawa dla młodych aktorów!

Opiekun: M. Pietrowska

JANUARY

A poem for a month to wiersz o miesiącu. Uczniowie na zajęciach z języka angielskiego wraz z nowym rokiem 2023 rozpoczęli cykl recytowania wierszy po angielsku. Na początek January czyli styczeń, który wraz ze śniegiem przynosi dzieciom dużo radości.

Opiekun: M.Pietrowska

EkoZiomki w akcji

EkoZiomki❤️ z ul. Brzeżnej 👨‍🎨👩‍🎨 odnowiły pięknie stare drewniane ramki z surowego drewna. Pracowały metodą postarzania oraz metod szablonów. Oto efekty ich pracy.

 

HAPPY EASTER

Na naszych zajęciach zagościł już klimat wiosenno- świąteczny. Uczniowie z kółka języka angielskiego życzą Wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych- Happy Easter!