Od połowy października do połowy grudnia uczniowie z kl. 2 b podczas zajęć warsztatowych mieli możliwość twórczego rozwijania swoich zainteresowań recytatorskich, teatralnych, muzycznych i tanecznych. Przede wszystkim skupialiśmy się na przygotowaniu do przedstawienia z okazji Święta Niepodległości, w którym każdy z nas wybrał swoją rolę. W tym czasie: śpiewaliśmy piosenki połączone z choreografią, usprawnialiśmy swoje aparaty mowy ćwicząc role, a także wspólnie tworzyliśmy i uczyliśmy się układu tanecznego z szarfami. Szykowaliśmy również rekwizyty oraz dekoracje potrzebne do występu. Mieliśmy okazję wystąpić nie tylko przed wszystkimi klasami 1-3 w naszej szkole, ale również zaprezentowaliśmy nasz program artystyczny w Domu Opieki Społecznej w Bielawie, co zarówno dla nas, jak i pensjonariuszy było bardzo dużym przeżyciem. Oprócz tego trochę czasu poświęciliśmy również na grę na instrumentach, zabawy i ćwiczenia muzyczno-rytmiczne, rozluźniające, oddechowe i integrujące, a także poznanie podstawowych wiadomości o teatrze. Później przyszedł czas na naukę tańców i piosenek dla św. Mikołaja. Zapraszamy do naszej galerii.
Czas warsztatowy od połowy grudnia do połowy lutego klasa 2b przeznaczyła na zajęcia plastyczno-techniczne, podczas których uczniowie, posługując się różnymi narzędziami, technikami i materiałami plastycznymi, doskonalili swoje sprawności manualne i percepcyjne. Rozwijali również swoje możliwości twórcze, pobudzali wyobraźnię, wspomagali koncentrację, uczyli się wiary w siebie, wytrwałości oraz konsekwencji w dążeniu do celu.
Wykonywaliśmy różnorodne prace: od stworzenia niesamowitej jedenastej skarpetki, wykonania papierowych choinek, kartek z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Walentynek, Dnia Babci i Dziadka, kolorowych masek karnawałowych poprzez zimowy krajobraz wykonany pastą do zębów, aż do rzeźb ze śniegu wykonanych z masy solnej.
Efektami zajęć plastyczno – technicznych była klasowa wystawa prac, która po każdych zajęciach stanowiła dekorację naszej klasy. Każda wystawa została zapisana za pomocą galerii zdjęć, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.
Kolejnym etapem naszych warsztatów są zajęcia kulinarne. To na nie czekaliśmy z największą niecierpliwością! Pomocne w ich realizacji jest specjalnie stworzone do tego celu, miejsce w naszej szkole, czyli w pełni wyposażona kuchnia.
Gotowanie to wielka przyjemność. Angażuje intelekt – ćwiczy i relaksuje mózg, zapewnia ruch – przede wszystkim dłoni i palców, stymuluje zmysły. Warsztaty kulinarne są również znakomitą okazją do podsumowania wiedzy o racjonalnym, zdrowym odżywianiu, o zasadach higienicznego przygotowywania posiłków i spożywania ich w kulturalny sposób.
Aktywne uczestnictwo we wspólnym gotowaniu zarówno w domu, jak również podczas zajęć kulinarnych, stanowi drogę do samodzielności i niezależności. Stanowi także integracyjną klamrę między rówieśnikami. Przyjemność wynikająca ze wspólnego doświadczania smaków, zapachów i barw sprawia uczniom niezaprzeczalną radość.
Co tydzień przygotowujemy coś innego. Robiliśmy już pyszne tosty, owocowe sałatki, kolorowe szaszłyki z owoców, a także piekliśmy pyszne maślane ciasteczka.